Sunday, May 13, 2012

Odlietam (len na chvíľu)

Milujem liberáciu, s ktorou sa mohutná masa kovu lietadla zdvíha zo zemského povrchu. Vtedy si najviac uvedomujem gravitáciu, s ktorou sme priviazaní, odsúdení ku karnálnemu prežívaniu všetkých nedôležitých  emocionálnych stavov. Kolesá sa pomaly odlepia od unikajúcich asfaltových vĺn a všetko, naozaj všetko, to pozemské čo vy robíte tam dolu je už jedno. Začína mi fuk akákoľvek podoba zdanlivo racionálnych vyšlapaných koľají a iracionálncyh strachov.

Svet predsa neexistuje podľa tlkotu môjho srdca. Keď si vo vzduchu, žiješ. Inak. Asi pre to jednoducho nenájdem slová. Uvoľním sa, a v duchu si hovorím veci, ktorým sama neverím. Môj svet sa nesie na krídlach kvázi raketoplánu a je cítiť každý malinký pohyb v kútoch vlastnej duše. Sadni si a ukľudni sa, veď už aj hladina serotonínu skľudnila svoj vnútorný biorytmus. Sadám si, zatváram oči a počujem cinkať skleničky, plávam na povrchu myšlienok utkaných Tvojími slovami.


Konieckoncov, celá výprava mentálnych majákov nebola zbytočná. Strach je nevyhnutné prežiť, lebo len tak ten víťazoslávny pocit sa nalepí na tú všetkú iracionálnu ranu ako záplata. 

No comments: